Gospodarstwo Agrorurystyczne – Ewa Wojtas – Poćkuny

Gospodarstwo Agrorurystyczne – Ewa Wojtas – Poćkuny

Adres | Poćkuny 17 

Poćkuny – malownicza dawna wieś szlachecka, przepięknie położona między trzema jeziorami w bliskiej odległości od granicy Polski z Litwą – 8 km. Mnóstwo zieleni, drzew i pagórków sprawia, że jest to miejsce wyjątkowo urokliwe. Rozproszona zabudowa wsi zapewnia gościom spokój i komfort. Gospodarstwo w znacznej części przylega do jednego z jezior, do którego goście mają swobodny dostęp (własna linia brzegowa – ok. 300m). Do dyspozycji gości jest pomost, kąpielisko, łodzie wiosłowe oraz miejsce na ognisko przy jeziorze. W niewielkim oddaleniu zaś wśród drzew – sauna. Przy domu zagospodarowano ogródek-łączkę z huśtawką, dużym topolowym stołem i ławami – idealne miejsce by zagłębić się w lekturę lub zwyczajnie  odpocząć. W czasie pochmurnej pogody natomiast można grillować na zadaszonym tarasie. Do dyspozycji jest również holl z czasopismami,  książkami i TV. Pokoje są różnej wielkości. Goście mogą korzystać z aneksu kuchennego z pełnym wyposażeniem oraz z przestronnej łazienki z prysznicem i WC.

Na życzenie gości gospodarze przygotowują domowe posiłki głównie z własnych ekologicznych produktów. Rodzinom z małymi dziećmi przewidziane
są zniżki. Mile widziani są również goście ze zwierzątkami. Dla nich przewidziano pokój z oddzielnym wejściem, co zapewnia komfort także innym gościom.
Przyjmowani są też goście na jeden nocleg, którzy chcieliby odpocząć przed dalszą podróżą. Istnieje również możliwość ustawienia przyczepy campingowej z podłączeniem się do prądu i zaopatrzenia się w wodę. Można także użyczyć rowery, a nad jeziorem istnieje możliwość rozbicia namiotu. Ze strony gospodarzy można też liczyć na pomoc przy rezerwacji wycieczki autokarowej na Litwę.

Ceny noclegów w kwaterze oscylują w granicy 30 zł od osoby. Wyżywienie: śniadanie/kolacja – 13 zł,  obiad – 15 zł.