Potrawy regionalne

Oferta

Sejneńszczyzna to miejsce, które swoim urokiem i osobliwością zachwyca wszystkich, którzy ją odwiedzają. Panuje tutaj niepowtarzalny klimat spokoju pierwotnej przyrody i tradycyjnej gościnności mieszkańców.

Sejneńszczyzna znana jest z czystych jezior, pięknych lasów i przepięknych krajobrazów. Wiejskie, drogi i otaczające je łany zbóż to niezapomniane, żywe pocztówki z tego terenu. Właśnie tutaj w miejscowych, rodzinnych gospodarstwach rolnych produkowana jest czysta ekologicznie żywność. Gospodynie domowe na co dzień i od święta przygotowują potrawy w oparciu o tradycyjne receptury, które odziedziczyły od swoich mam i babć. Wiejskie kucharki są mistrzyniami w robieniu kartaczy, blinów czy kakorów. W wielu domach wypieka się słynne sękacze i chleb na liściach tataraku. Smak tych potraw jest niepowtarzalny i nigdzie indziej nie spotykany. Ich aromat zaś przypomina „dawne czasy”.

Domowe receptury i metody tradycyjnego przygotowywania potraw przejęły również miejscowe restauracje, masarnie i piekarnie. Sejneńszczyzna leży na pograniczu polsko-litewskim i dzięki temu jej kuchnia wzbogacona jest o wspólne, nigdzie indziej niespotykane potrawy. Wszyscy odwiedzający te tereny mogą spróbować lokalnych dań i wyrobów, których smaku nigdy nie zapomną.

Partnerzy Stowarzyszenia „Sejneńszczyzna”

Pogoda